Beauty-Silhouette
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Beauty-Silhouette

Totul pentru a avea corpul pe care il visam !!!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 517
Data de inscriere : 03/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyJoi Mar 24, 2011 6:52 am

Deschid eu subiectul, cu ce mananc eu dimineata Smile)))))))))
Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  IMG659

Azi am mancat la pranz Ostropel de pui cu mamaliga !
In seara asta sper sa nu mai mananc nimic, dar daca mi se face foame, va spun maine ...

Voi ce mai papati ???
Sus In jos
https://beautysilhouette.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 517
Data de inscriere : 03/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyVin Mar 25, 2011 3:10 am

Vad ca vorbesc tot mai singura, dar ... asta e ..

Aseara am mancat PAINE CU UNT !!!! affraid
Mi-a fost pofta rau si am comis-o! Asta este ...

Azi dimineata am mancat niste soldatei de la Maia, cu unt si pate. La amiaza am facut ciorba de fasole boabe Smile) si am mancat o portie zdravana, cu ceapa si mamaliga Smile)))

Acum mananc un mar ...


VOI mai traiti ????
Sus In jos
https://beautysilhouette.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 517
Data de inscriere : 03/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyDum Mar 27, 2011 7:46 pm

Ieri si alaltaieri am cam sarit calul ... dar e justificat, sunt in zilele alea. Insa cantarul e sub control, deci e ok ..

Voi?
Sus In jos
https://beautysilhouette.forumgratuit.ro
Bubudana
Admin
Bubudana


Mesaje : 508
Data de inscriere : 07/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyDum Mar 27, 2011 8:44 pm

Neata,

Eu am mancat ieri o felie de paine cu icre si la amiaz un kebab (putina lipie ,carne si salata).
iar aseara 3 felii pizza...deci pot sa zic ca nu am mancat prea sanatos dar nu am mancat mult.

Astazi am inceput cu fulgi de ovaz cu lapte degresat,la amiaz si cina inca nu stiu ce mananc dar e sigur ca nu repet figura de ieri.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 517
Data de inscriere : 03/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyLun Mar 28, 2011 12:52 am

Eu am mnacta azi un ochi cu o felie de paine si cateva feliute de salam (carnat) de curcan.
La amiaza fac ficatei cu piure, dar eu ii mananc cu mamaliga! La cine habar n-am! Laughing
Mama Kale, tu ce mai papi ???????????????????
Sus In jos
https://beautysilhouette.forumgratuit.ro
Bubudana
Admin
Bubudana


Mesaje : 508
Data de inscriere : 07/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyLun Mar 28, 2011 3:04 am

Mama Kale cred ca nu papa.Ce zioci Kale/
Eu am mancat la amiaz o bucata de carne de porc-slaba,facuta la cuptor cu garnitura de brocoli si conopida,FARA PAINE.
Sus In jos
Bubudana
Admin
Bubudana


Mesaje : 508
Data de inscriere : 07/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyLun Mar 28, 2011 11:31 pm

Buna fetelor,

Sa va spun ce am avut la cina: fulgi de ovaz cu l;apte degresat.

Astazi : acelasi mic dejun iar la amiaz o sa am ciorba de pui cu legume(ceapa,morcov, ardei,patrunjel) o sa o inacresc cu lamaie si o sa pun frunze de tarhon.Baietii o sa-si spuna smantana iar eu o sa ma uit cum isi pun Laughing Laughing Laughing ,o sa mananc fara paine.La cina cred ca o sa am piept de pui la gratar cu salata.

Voi?

P.S. Kale daca nu faci si tu o pauza de 5 min de la tricotat ,sa vi sa postezi aici ce mananci,o sa te cert si o sa-ti confisc andrelele.

Sus In jos
Bubudana
Admin
Bubudana


Mesaje : 508
Data de inscriere : 07/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyMar Mar 29, 2011 6:15 am

salut ,
Astazi am observat ca am ramas fara paine si am vrut sa incerc ceva diferit asa ca am facut:http://ada-milea.blogspot.com/2008/01/paine-impletita.html ,doar ca am folosit drojdie granulata(aici nu gasesc drojdie proaspata decat la mag de polonezi),nu mi-a crescut super fain ca Adei dar mi-a crescut si sunt foarte incantata.

Ada ,ce trebuia sa fac sa apara doar"paine impletita" ?
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 517
Data de inscriere : 03/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyMar Mar 29, 2011 5:12 pm

[URL=...]PAINE IMPLETITA[/URL]

acolo unde am pus ... pui linkul. Si nu scrii cu litere mari url Smile

Eu ieri am mancat ciorba de fasole Laughing cu ceapa si ... paine. stiiiiu, mi-am dat singura doua palme
pale

edit: nu e nicio problema daca pui drojdie granulata. trebuie doar sa tii cont de faptul ca 25 de gr de drojdie proaspata, echivaleaza cu 7 gr de granule
Sus In jos
https://beautysilhouette.forumgratuit.ro
KALE
De-ai casei



Mesaje : 313
Data de inscriere : 06/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyMar Mar 29, 2011 5:32 pm

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rofCe mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rofCe mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rof Ati vrea voi sa nu mananc nimic!!!Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rof Abia acum am vazut topicul asta!!! credeam ca la bucatarie....se gateste Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rofCe mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rofCe mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rofCe mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rof si....nu-mi placeeeee! Prea multa oboseala pentru a pregati, si-o ducem in acelasi loc! Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rofCe mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rofCe mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Sp2_rof
Sus In jos
Bubudana
Admin
Bubudana


Mesaje : 508
Data de inscriere : 07/02/2011

Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  EmptyMar Mar 29, 2011 9:16 pm

Buna fetelor,

Ai dreptate Kale.Dar totusi ce mananci?
Multumesc Ada.
Eu aseara am mancat gratar de piept de pui(o bucatica) cu garnitura de fasole verde(fiarta si stopita cu unt).
Astazi de dimineata...3 jumatati de ou umplut cu o feliuta de paine,n-am rezistat,a facut Tudor oua umplute,e teribil,ar gatii toata ziua.La amiaz cred ca o sa bag o salata sau un iaurt ca sa echilibrez cu ouale de dim.
Voi ce mancati astazi?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty
MesajSubiect: Re: Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???    Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???  Empty

Sus In jos
 
Ce mai gatim ??? Ce mai mancam ???
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Beauty-Silhouette  :: Prima categorie :: Bucatarie-
Mergi direct la: